Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor s trenérem A-týmu - Bobem Smrčkem

                                                                                                               
Jak byste zhodnotil podzimní část?  
Jako mimořádně úspěšnou. Z patnácti utkání jsme jen 2x prohráli. Kluci hráli velmi Obrazekdisciplinovaně a reprezentovali velmi důstojně Moravský Krumlov nejen hrou, ale i vystupováním. Jsem velmi rád, že se nám daří i neformální spolupráce s ostatními trenéry v klubu, jejichž práce si nesmírně vážím. Je velmi pozitivní, nebojí se zapojovat tréninkové prvky 1. mužstva do svých tréninků počínaje přípravkou a jejím trenérem Josefem Vlkem, trenéry žáků Lukášem Zelníčkem, Josefem Andersen a trenéry dorostu Jirkou Kotlánem a B mužstva Tomášem Třetinou. S Jirkou Kotlánem, ale obzvlášť s Tomášem Třetinou a Zdeňkem Záviškou jsme v ještě bližším kontaktu kvůli propojenosti s prvním mužstvem.
Co byste vzkázal hráčům?
Především bych chtěl ocenit, jakým neuvěřitelným způsobem dokáží v sobě probudit hnací sílu, impuls a kolektivní duch, když prohrávají, že opravdu každý z přítomných pochopí, vnímá přítomnost něčeho mocného a všude přítomného, a následně již ztracené utkání obrátí ve vítězství. Velmi důležitá je spolupráce a pomoc s kapitánem mužstva Zdeňkem Hlučilem, Lukášem Zelníčkem, Tomášem Lamlem, Stanikem Vybíralem i Jirkou Procházkou v prosazování úkolů, organizace a taktiky mužstva v jednotlivých utkáních. Nejvíce si však vážím vytrvalosti, trpělivosti a obrovské mentální síly hráčů, kteří se octnou na lavičce náhradníků, a následně svým střídáním oživí hru a vybojují vítězství. Nejvyšší měrou se o to zasloužili Tomáš Březina, Petr Machotka, Josef Anders a ne nadarmo jsme v tabulce druhých poločasů na prvním místě v KP.
V přeboru působíte už více než rok. Jak byste charakterizoval tuto soutěž?
Ideální soutěž pro Moravský Krumlov, plná napětí, soutěž kvalitních utkání s krásnými brankami, často s nádhernou diváckou kulisou a neobyčejnou fotbalovou atmosférou.
Nejhorší zápas?
Obě prohry, na Spartě Brno a v Rájci se nám nevydařili podle našich představ.
Ve kterém zápase jste byl s výkonem nejvíce spokojen?
Vážím si všech 5-ti utkání, kde jsme prohrávali a přesto jsme dokázali ve třech případech dotáhnou utkání k vítěznému konci (Kyjov, Ratíškovice, Židenice) a ve dvou utkáních neprohrát (Bavory, Velká nad Veličkou). Přičemž s Ratíškovicemi a s Velkou nad Veličkou jsme již prohrávali o dvě branky. Nesmírně cenné bylo vítězství s Podlužím, protože nám jak v Rájci, kde jsme vysoko prohráli, tak v tomto utkání stále chyběli Lukáš Zelníček a Zdeněk Hlučil. Ale zřejmě nejvydařenější utkání jsme sehráli ve Znojmě, kde pokora a trpělivost spojená s taktickou vyspělostí přinesla nečekané vysoké vítězství.
Kdybychom vyhráli ve Velké, byli bychom první. Jak moc to mrzí?
Vůbec nemrzí, neprohráli jsme a nejeli jsme stovky kilometrů nadarmo a navíc vzhledem k vývoji utkání to beru jako úspěch.
Nejde se nezeptat, co postup do divize?
Tato otázka mě překvapuje, loni jsme bojovali se stejným mužstvem o udržení, o jméno, že v Moravském Krumlově se hraje dobrý fotbal, tento rok jsme chtěli hrát bez záchranářských starostí v klidném středu tabulky a prohloubit spolupráci celého oddílu od přípravky po dospělé. Díky skvělé partě a vydařeným utkáním jsme v popředí tabulky, ale zůstaňme prosím na zemi, pýcha předchází pád, po hodech bývá … a mohl bych dál pokračovat, nehledě na to, že práce je jak na kostele a přes výše uvedené klady, nedostatků je neskutečně mnoho. Opravdu je moc co zlepšovat a neříkám to jen pro alibi. Navíc není vyloučeno, že nás někteří hráči opustí.
Situace na špici je nesmírně vyrovnaná, kdo podle Vás nakonec postoupí?
Myslím si, že Židenice jsou nejvážnějším aspirantem.
Tuto sezónu došlo k většímu propojení mezi Áčkem a Béčkem. Jak funguje tato spolupráce?
Určitě je zde velký posun a zlepšení, máme společné tréninky, není výjimkou přes dvacet pět lidí na tréninku, je to náročné na organizaci a na prostory, ale vyplácí se to. Bez těsné spolupráce s Tomášem Třetinou a Zdeňkem Záviškou by tato propojenost na takové úrovni nebyla možná.
Minulá zimní příprava byla velmi pestrá. Jaká bude tato?
Obávám se, že pro některé hráče to bude velká výzva, taková druhá maturita. Nejde o to naběhat bezmyšlenkovitě tisíce kilometrů, navzpírat tuny činek atd., ale propojit mysl s tělem, které jen tak mimochodem dostane pěkně zabrat a často se mu to nebude líbit a těžko se s tím bude smiřovat. Ale je to tvoje mysl, která tvoří tvoje tělo, tvůj výkon, tvoje vystupování a jednání….prostě tento svět.
Chcete ještě něco vzkázat?
Chtěl bych poděkovat mamince, že nám chodí fandit na hřiště a ostatním skvělým fanouškům co nám drží pěsti a žijí krumlovským fotbalem. Ale úplně všem bych chtěl popřát klidný adventní čas. Odpočiňte si od fotbalu. Oblažujte se navzájem pozorností, zaslouženou pochvalou a poskytnutím pomoci. A hlavně šiřte kolem sebe radost, protože kde přebývá radost, odtud prchají zlí duchové a všechno obživne jako ve slunečním paprsku lásky. Mějte se krásně. Veselé Vánoce, šťastný Nový rok a  na jaře na našem útulném, v nově oděném stadionu zase nashledanou.
 
 

Statistiky

Online: 3
Celkem: 1226801
Měsíc: 2745
Den: 72