Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor se sponzorem FC MK - Milan Michálek . . .

Milane,ty jako člen výboru FC MK a sponzor, jak hodnotíš práci klubu ?
Náš klub si zakládá na práci s mládeží. Naši trenéři s úspěchem navazují na činnost Obrazektakových trenérských legend jako byli pánové Pokorný, Vorel aj., a patří jim za to velký dík. Po finanční stránce se klub daří  zabezpečit, což je v dnešní době těžká práce.
 
 
 
Myslíš, že podmínky v FC MK jsou na dobré úrovni ?
Velmi nás trápí špatné tréninkové podmínky. Jedno travnaté hřiště absolutně  nestačí pokrýt nápor všech družstev. Další travnatou plochu potřebujeme jako sůl. Věřím, že se v tomto směru posunou věci v nejbližší době dopředu. Jednání probíhají.
Naopak kabiny jsou na velmi solidní úrovni. Totéž platí i o materiálním vybavení.
 
 
 
Jaké změny vedení chystá ? Mám na mysli údajnou opravu tribuny, popřípadě jiné věci…
Rekonstrukce tribuny začne během několika málo dnů. Opraveny budou komplet betony, střecha. Pohodlí diváků výrazně zlepší nové Obrazeksedačky. Po dokončení bude mít tribuna kapacitu cca. 500 míst. Vše by mělo být hotovo do konce podzimu. Náš stadion tak získá opravdu moderní tvář.
 
 
 
Chystá náš klub nějaké akce ?
Skvělou akcí je každý náš domácí zápas. Jsem moc rád za derby s Ivančicemi. Pro takové zápasy se opravdu vyplatí dělat fotbal. Soupeři se navzájem obrovsky respektují. Stadion je narvaný k prasknutí. Nádhera. Příští rok se budeme snažit co nejdůstojněji oslavit 80-té výročí založení klubu. Již tradičně se uskuteční turnaj „O vánočního kapra“.
 
 
 
 
Hodně se mluví o tom, že trenér Smrček je velkým přínosem pro náš oddíl, jaký ty na to máš pohled ? Změnil se nějak herní projev A-mužstva ?
Bob Smrček je trenér s velkým renomé. Naše představy o fungování A-týmu bezezbytku naplňuje. Pod jeho vedením hraje mužstvo velmi atraktivní nátlakový fotbal. Navíc jsou jeho postřehy pro nás velmi cenné i směrem k systémové návaznosti mezi jednotlivými věkovými kategoriemi.
 
 
 
 
Jak hodnotíš zatím odehrané zápasy A-týmu ?
V Tasovicích jsme ztratili výhru v 90. minutě. Já bod i tak beru jako úspěch. Kluci odehráli s maximálním nasazením i druhý zápas proti Bohunicím. I když se první poločas herně moc nevydařil, dokázali ohromnou vůlí urvat i s pomocí výborných diváků tři body. Na Spartě byla dobrá úvodní půlhodina, zbytek zápasu se nám nepovedl.
 
 
 
Mohl by jsi nám zhodnotit ve zkratce naše mužstva,od přípravky až po muže ?
Na přípravce i žácích je již dlouhodobě vidět posun dopředu. Je tam hodně talentovaných hráčů. Výkonnost dorostu v současnosti trochu stagnuje. Někteří kluci si musí uvědomit, že nedávají fotbalu to co by mohli. B-tým plní úlohu zásobárny pro Áčko. Měl by hrát na špici okresního přeboru.
 
 
 
Dá se hrát KP pouze s vlastními odchovanci ?
Určitě dá. I když jsme jedni z mála. Jsme na to hrdí. Oceňují to i naši fanoušci. Je to jeden z důvodů proč máme největší průměrnou návštěvnost v krajském přeboru.
 
 
 
Tvoji favoriti KP ?
Židenice touží po návratu do divize,kádr a podmínky na to mají. Bavory, Tasovice, Ivančice a doufám, že i my se jim to budeme snažit znepříjemnit.
 

 

                                                                                                                        

 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1226659
Měsíc: 2732
Den: 54