Jdi na obsah Jdi na menu

Trenér A-týmu Smrček : Zimní příprava bude trochu jiná o proti předešlým


Jak bys zhodnotil podzimní část soutěže, kdy jsme skončili na desátém místě ObrazekKP? Jak jsi s výsledky a výkony hráčů spokojen ?
Myslím si,že celkově můžeme být spokojeni, chtěli jsme dosáhnout zlepšení atmosféry v mužstvu a přiblížit se ke středu tabulky. I když jsme jen jednou prohráli, přesto jsme mohli mít minimálně  o dva body více.
 

Na který zápas vzpomínáš nejraději ?
Vzpomínám na všechny domácí zápasy a na báječnou atmosféru, kterou vytvořili naši diváci, na jejich potlesk ve stoje a  na radostné pobavení v naší fotbalové klubovně po utkání.

Jaká atmosféra po podzimní části v týmu panuje ?
Osobně mám z toho dobrý pocit, ale domnívám se , že by to měli posoudit jiní. *
 
Co Tě v Krumlově nejvíce překvapilo?
Nesmírné zapálení a nadšení  nejenom hráčů, funkcionářů, trenérů, ale i fanoušků pro krumlovský fotbal.
 
Můžeš to rozvést ?
Konkrétně mám na mysli řadu  vydařených kulturních akcí s hojnou účastí, které si hráči organizují sami. Není všude samozřejmostí, že se těchto akcí zúčastňují i jejich drahé polovičky a hráči z okolních klubů.
 
Chystají se nějaké změny kádru do jarní části soutěže ?
Filozofie klubu je stavět na vlastních odchovancích, snažíme se doplňovat kádr z vlastních zdrojů. Už během podzimní části nakoukli do A-týmu  Machotka, Kabelka, Sobotka. Petr Machotka odehrál několik vydařených utkání (důležitá branka proti Rosicím).
 
Jak bude vypadat zimní příprava ?
Zřejmě bude trochu jiná oproti předešlým, hráčům jsem již naznačil, že nejsme ani atleti ani veslaři apod., ale bez určitého stupně kondiční připravenosti (a možná, že to bude i trochu bolet) se neobejdeme. Především potřebujeme vytvořit motorický potenciál a psychickou odolnost hráče.Dále se zaměříme na odstranění svalových dysbalancí. Hlavním cílem je však připravit hráče k co nejefektivnějšímu zvládání výběrových situací v utkání a to bez vysoké úrovně techniky a taktického myšlení nelze.Obrazek
 
Na co budeš klást největší důraz ?
Je zapotřebí se nesoustředit nejen na výkon a bezhlavě se hnát za vítězstvím. Ve sportu jde přece také o prožitek a radost z pohybu. A to je dle mého názoru ta správná cesta ,jak dosáhnout úspěchu. Nedělejme ze sportu stres.
 
 
*Očima hráče a člena výboru Tomáše Lamla:
Trenér Smrček nastupoval v nelehké situaci. Atmosféra v kabině nebyla dobrá, hráčům chyběla radost z fotbalu.K tomu přičteme těžký los soupeřů,kteří nás čekali. Proto panuje s výsledky A-týmu spokojenost. Navíc se nezajímá jen o první tým FC MK, ale o rozvoj celého klubu.
Jako hráče si nás získal již při prvním tréninku, a tak se nálada začala brzy obracet. Radost ze hry podpořená kvalitní technicko-taktickou přípravou se projevila i bodově, i když sami cítíme, že bodů mohlo být více. Má v kabině obrovský respekt, ale nezkazí žádnou legraci a účastní se téměř všech stmelovacích akcí. Pokud bych ho měl krátce charakterizovat, tak je to především obrovská osobnost, výborný komunikátor a psycholog.
 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 1226802
Měsíc: 2727
Den: 73