Další popovídání… s naším sniperem Patrikem

Snad ve všech zápasech jsi mohl být zvolen hráčem utkání. Paradoxně jsi byl zvolen po zápase v Tišnově, ve kterém jsi neskóroval. Čekal jsi to?

Vůbec jsem to nečekal, možná už kvůli tomu, že se mi nepodařilo dát gól. Každopádně jsem za to rád, vždy takové hodnocení potěší a dodá sebevědomí.

Jaký byl zápas z tvého pohledu?

První poločas jsme z mého pohledu byli určitě lepší a dokázali jsme jít do vedení 1:0 a měli jsme tam i šance, kdy jsme mohli náskok zvýšit. Ze začátku druhé půle jsme dostali vyrovnávací gól, což nás asi trošku dostalo pod tlak a následně jsme dostali na 2:1 z penalty. Nakonec jsme ale dokázali srovnat a myslím si, že jsme mohli i vyhrát, ale bohužel jsme nedokázali dotáhnout šance a skončilo to remízou.

Bylo poznat, že má Tišnov ambice na postup do přeboru?

Tišnov má dobré hráče a svoji týmovou kvalitu, proto mají takové výsledky a jsou v tabulce na 2. místě. Myslím si, že to bude jeden z týmu, který bude chtít postoupit.

V minulé sezóně jsi byl nejlepším střelcem soutěže. V té aktuální zase vedeš, cítíš větší „zájem“ obránců?

Nevím, jestli jsem si na to už zvykl, ale určitě konkrétně v zápase s Tišnovem jsem to cítil víc než v ostatních zápasech. Pořád jsem měl na zádech jejich kapitána, který se ode mne nehnul a to je samozřejmě nepříjemný.

V Dobšicích jsi v prvním poločase mohl skórovat snad čtyřikrát. Byla na tobě znát frustrace. Nakonec z toho byl hattrick během druhé půle. Co se ti honilo hlavou o přestávce?

Určitě jsem byl naštvaný, když se mi nepodařilo dát gól v první půlce. Já chci dávat góly v každém zápase a pomoct tymu, myslím si, že to je i můj úkol. O přestávce jsem si řekl, že druhy poločas to musím prolomit, podařilo se a jsem za to rád.