Rozhovor s nejlepším hráčem proti Vilémovicím – Mildem

Mildo, jak jsi viděl zápas ty?

Začátek zápasu nám vyšel naprosto ideálně, kdy hned ve čtvrté minutě jsme se dokázali prosadit a dostali se do vedení. V průběhu prvního poločasu jsme měli plno dalších příležitostí navýšit naše vedení, které jsme bohužel nevyužili. Naneštěstí pro soupeře nám pomohl upravit skóre na 2:0 vlastním gólem stoper z Vilémovic. Směrem dopředu Vilémovice výrazně nebezpeční nebyly. Snažili se především hrozit z nakopávaných balónů od stoperů, ale pro naši obranu a brankáře to nebyl žádný problém. Do kabin se tedy šlo za stavu, pro nás již typického, 2:0. Prvních deset minut druhého poločasu byl z naší strany výkonnostně nejhorší. Soupeř toho dokázal využít a srovnal skóre na 2:2. Tato skutečnost nás lehce zaskočila, avšak ne na dlouho. Začali jsme opět hrát naši hru, soupeře již nepustili do dalších šancí a my naopak, díky třem dalším brankám, dotáhli zápas do úspěšného konce.

Můžeš popsat svoje góly?

První gól jsem vstřelil především díky Kocimu, který se dokázal uvolnit na pravé straně a přihrát mi do malého vápna, kde už jsem neměl se zakončením větší problém. Druhá branka padla hned vzápětí po našem útočném rohu. Na vápně jsem si našel odražený míč a povedlo se mi jej uklidit šajtlí do pravého horního rohu, čímž jsem snad dokázal, že umím dát gól i jinak než jen do prázdné brány J

Na jaře už třetí dvougólový zápas. Celkem sedmá branka. Proti podzimu velký rozdíl. V čem to z tvého pohledu je?

Určitý vliv na tom má určitě vyléčené zranění ramene, avšak hlavním důvodem je naše nynější jarní forma, kdy jsme ještě neprohráli a v každém zápase se nám podařilo minimálně dvě branky dát. I přes to, že již máme minimální šanci soutěž vyhrát a postoupit, pořád je naším cílem zůstat na jaře neporazitelní.

V čem si myslíš, že jsou tvé silné stránky a na čem je potřeba zapracovat?

Mezi mé silné stránky bych zařadil rychlost a výběr místa ve vápně. Díky tomu se dostávám poměrně často do vyložených gólových příležitostí, avšak na čem bych měl zapracovat je bezesporu zakončení, respektive finální rozhodování útočných situací.

Očima trenéra

Milckova jarní výkonnost je pro mě nejpříjemnějším překvapením. Dobré výkony z přípravy dokázal přenést i do mistráků. Díky své rychlosti se často dostává do šancí, ty ale zatím většinou neproměňuje. Většinu branek střílí díky dobrému výběru místa ve vápně. Někdy si z něho děláme srandu, že umí dávat góly jen do prázdné. Většina jeho branek byla klíčových pro výsledek zápasu. Někdy volí na hřišti zbytečně složitá řešení, což zbytečně sráží jeho výkon.